تبلیغات
موسیقی کودک گمپ گل - برگزاری یک جشن تولد بی نظیر
 
موسیقی کودک گمپ گل
شنبه 3 بهمن 1394 :: نویسنده : محمد آنت




برگزاری یک جشن تولد بی نظیر



745658_796


برای بهتر گرفتن جشن تولد چه کارهایی بهتر است انجام دهیم والدین چه نکاتی را باید در این زمینه رعایت کنند  بهتر است چگونه آن را برگزار کنند توصیه های مفید و موثر برای برگزاری یک جشن تولد خوب و به یادماندنی کدامند؟

فرض می کنیم شما هر طوری بوده توانسته اید یک تولد را هماهنگ کنید و می خواهید از این مراسم بهره کافی و وافی ببرید. برای رسیدن به این مقصود باید نکاتی را رعایت کنید که اگر مراعات نشوند هم کام شما و هم بقیه تلخ خواهد شد و آخر شب با ناراحتی و خستگی به خانه بر می گردید. برای جلوگیری از چنین مواردی، راهکارهای کارشناسان در امر برگزاری تولد را بخوانید و به آنها عمل کنید تا طی برگزاری مراسم، همین طور اندروفین باشد که در مغزتان ترشح می شود و لبخند که روی صورتتان شکوفه می زند!





کی بگیریم؟

تولد را معمولا شب می گیرند. غیر از یک سری تولدهای کودکانه که بچه های مهدکودک را دعوت می کنند، باقی جشن های تولد بعد از غروب برگزار می شوند. شایسته است که تولد بعد از شام باشد تا پدر صاحبخانه درنیاید و از 11 شب به آن طرف هم سر و صدایش کم شود که باز پدر صاحبخانه و همسایگان درنیاید! اگر چهارشنبه یا پنجشنبه شب باشد که چه بهتر، چون بچه ها فردایش مدرسه ندارند. جمعه شب اصلا خوب نیست، چون معمای شاه دارد! دوشنبه نود دارد. شنبه رئال بازی دارد. یکشنبه اینترمیلان. سه شنبه هم که اصلا فاز نمی دهد. همان چهارشنبه و پنجشنبه بهتر است.

چه جوری برویم؟

نکته مهم این است که تولد است، عروسی نیست! همین، خیلی چیزها را خود به خود حل می کند. آقایان به فکر کت شلوار و خانم ها به فکر لباس شب و ماکسی نباشند. یک لباس راحتی که بشود تویش مسخره بازی هم درآورد. اگر برف شادی ریخت رویش ناراحت نشوید.

خلاصه یک چیزی که حالت اسپرت داشته باشد. حتما قبلش از ضدعرق استفاده کنید، چون معمولا جنب و جوش در چنین مراسمی زیاد است، ممکن است عرق کنید. یک ساعتی هم حرکت کنید که سر موقع برسید. الان، منظورم بعد از شام یعنی هشت و نیم شب، چون هوا زود تاریک می شود. شام هم یک چیز سبک بخورید و راه بیفتید که نه گرسنه تان بشود نه اینکه جای کیک و مخلفاتش را نداشته باشید.

چی بگیریم؟

مهم است که به تولد چه کسی می روید. با توجه به بازه سنی، جنسیت و البته نسبتشان با شما کادوها فرق می کند. قطعا کادویی که برای برادرتان می گیرید، باید با کادوی پدرخانم تان فرق داشته باشد. اگر تولد بچه ها می روید، برای باقی بچه های احتمالی هم هدیه های کوچکی بگیرید که مجلس را روی سرشان نگذارند.

از دادن پول به صورت اسکناس خودداری کنید؛ این یعنی کمترین فکری برای خرید هدیه نکرده اید. حداقل کارت هدیه بدهید یا یک چیزی که به درد آن بنده خدا بخورد. اگر تولد پسربچه می روید، فقط برای خود پسربچه هدیه بگیرید. آخر چه معنی دارد تولد پسرها برای مادرشان پارچ و لیوان کادو می برند؟

حال و هوا را بدانید

اگر می خواهید به تولد کسی بروید و نمی دانید باقی مهمان ها چطور افرادی هستند، حتما قبلش یک آماری بگیرید تا فضا را بشناسید. بعضی تولدها هست که به مجلس عزا بیشتر شبیه است و همه دور تا دور می نشینند، یک نفر شمع را فوت می کند. کادوها را می دهند، کیک می خورند و تمام. در چنین مراسمی اگر شما با کلاه بوقی وارد مجلس شوید، خودتان را مسخره عالم و آدم کرده اید. بعضی تولدها هم هستند که زیادی شادند و شاید شما بتوانید با مجلس همراهی کنید. پس بهتر است نروید. بمانید خانه و سریال کیمیا را تماشا کنید.

رعایت کنید

یک وقت است جمع دوستانه است و همه همسن و سال. آن وقت می توانید این قدر توی سر و کله هم بزنید تا خسته شوید، اما یک وقت هم هست که توی مراسم بزرگ تر نشسته و پیرمرد و پیرزنی هستند که خیلی اعصاب سر و صدا ندارند. پس بی خیال ولوم 500 ضبط بشوید و آن قدر شلوغ نکنید تا طرف شاکی شود و یک چیزی به تان بگوید.

با جمع باشید

جلسه نقد آثار تجسمی که نیست. پس خودتان را درگیر شلوغی جمع کنید و حتی شلوغ بازی هم دربیاورید. در پروسه جذاب کادو باز کردن شرکت کنید و با گفتن جمله این مال کیه این ماله کیه و ادامه آن، تمام کینه های خودتان را خالی کنید. نروید یک گوشه کز کنید و به حال شاد و شنگول جماعت تاسف بخورید که چقدر وقتشان را بیهوده می گذرانند. تولد است. کتابخانه که نیست. باید شلوغ کرد.

موبایل را خاموش کنید

همین چند ساعت را بی خیال چک کردن آخرین لایک هایتان در اینستاگرام و سرزدن به کانال تلگرام پسران خجسته شوید. حالا مثلا چه اخباری را از دست می دهید و تا الان که از دست نداده اید، کجا را گرفته اید؟ حالا گیرم که سه ساعت دیگر آخرین پست بهنوش بختیاری را دیدید. چه فرقی می کند؟ حالا اصلا توی اتک، پنج تا الماس هم از دست دادید. واقعا مهم است؟ پس موبایلتان را خاموش کنید و از سر و کله زدن با بچه های کوچک لذت ببرید.

بداخلاق نباشید

تولد است دیگر، بعضی ها عادت دارند در تولد با کفش و دمپایی توی خانه راه بروند. یک وقت ممکن است دستتان را هم لگد کنند. اما خویشتن دار باشید و فقط لبخند بزنید یا مثلا دیر برسید و همه صندلی ها پر باشد و مجبور باشید روی زمین بنشینید، خب بنشینید. نه اینکه تا آخر تولد اخم هایتان توی هم باشد و صاحب مجلس را هم ناراحتی کنید. بعدا که مهمان ها رفتند خودتان را با صندلی ها خفه کنید. اصلا یکی شان را ببرید خانه!

عکس بیندازید

یکی از بزرگ ترین لذت های جشن تولد، همین قسمت عکس گرفتن است. الکی خودتان را لوس نکنید که من هر شب خودم را با کتاب های کافکا باد می زنم. حالا بیایم با شوهرخاله ام عکس بیندازم. توی قاب هم که قرار گرفتید هر ژانگولر بامزه ای اجرا کنید غیر از پدیده منسوخ شده شاخ گذاشتن. آخر چه کیفی می دهد؟ عکس بقیه را هم خراب نکنید.

برای خنده یک بارش خوب است، اما دومین و سومین بار فقط باعث سبکی خودتان است. خوره هم نباشید. دو تا عکس انداختید بس است. هی اصرار نکنید از من و همسرم و در و دیوار عکس بگیرید کلاس نگذارید که نه و من هر روز با حامد خورشیدی می روم عکاسی برای گاردین و این مسائل. با دوربین VGA موبایل هم که شده، عکس بیندازید. خاطره می شود.

مسئله دیگر در عکاسی، فراموش نکردن بزرگ ترهاست. فقط با همسن هایتان عکس نگیرید. بقیه هم دل دارند. اصلا بعد 150 سال وقتی به عکستان با خاله تان نگاه کنید، کلی کیف می کنید. پس از همه خیلی محترمانه دعوت کنید تا در عکس ها حضور داشته باشند. غیر از کسانی که با آنها شوخی دارید از باقی افراد حاضر عکس های همین الان یهویی نگیرید. شاید طرف انگشتش روی دماغش بود! شاید به هر دلیلی دوست نداشت عکسش را بگیرید اجبار که نیست. از همه عکس می گیرید بعد می گذارید توی اینستاگرام که همین الان یهویی شوهرعمه ام در حال موز خوردن. از فردایش رابطه تان با خانواده عمه قطع می شود!

فیلم برداری کنید

غیر از عکس، فیلم گرفتن هم خیلی حال می دهد. مخصوصا دیدن فیلم ها بعد از پنج، شش سال یک حس غریب دیگری دارد که باید تجربه اش کنید. اینجا هم همان توصیه ها درباره عکاسی وجود دارد. از کسی بدون هماهنگی فیلم نگیرید و از در و دیوار هم فیلم نگیرید. مستند که نمی سازید فیلم تولد است. باید تویش خود متولد، کیک، شمع، کادوها و مهمان ها باشند. حالا هی بروید از کبریت های سوخته کلوزآپ بگیرید.

طرفتان را بشناسید

بعضی ها هستند که شمع تولد برایشان حیثیتی است و اگر شمع شان را فوت کنید انگار فحش شان داده اید. پس برای شوخی نروید جلو و شمع را فوت نکنید. بگذارید خودش بعد از کلی آرزو کردن و بستن چشم ها و پرکردن لپ ها با ذوق و شوق شمعش را فوت کند. اما اگر ازتان خواستند که همه بیایید تا شمع را فوت کنیم باز تریپ روشنفکری و دکتر بودن برندارید که غیربهداشتی است و کیک را تفی می کند.این همه سال همه کیک تفی خورده اند و هیچی نشده باز هم نمی شود.

آواز بخوانید

اصلا هم لوس نیست. خود ما هم می خوانیم. بیا «تولد تولد تولدت مبارک…» تا آخرش. اصلا قشنگی و بامزگی تولد به همین کلیشه هایش است. اینکه همه این شعر را با هم بخوانند. اتفاقا خیلی کار جالبی است و توی فیلم هم عالی می شود.

باز هم مراعات کنید

حالا که مراسم تقریبا تمام شده و همه مراحل به خوبی و شادی طی شده است، دیگر بی خود دو ساعت ننشینید و مهمانی را کش ندهید. مهمانی ای که ساعت هشت و نیم شروع شود تا همان ساعت 11 کافی است، چون میزبان هم حتما خسته شده و این قدر سر و صدا بوده که بنده خدا می خواهد قبل از خواب نیم ساعت آرامش داشته باشد. پس با یک خداحافظی همه را خوشحال کنید.

میزبان هم هنگام تولد باید کارهایی را انجام دهد

فقط لبخند بزنید

فقط مهمانان نیستند که باید مواردی را رعایت کنند تا تولد هرچه بهتر برگزار شود. میزبان هم می تواند با انجام برخی کارها به بهتر شدن هرچه بیشتر جشن کمک کند.

خسیس نباشید

حالا یا همه پول می گذارند یا اینکه خود میزبان کیک را می خرد. در هر صورت خست به خرج ندهید و کیک به اندازه مناسب بخرید. اصولا برای هر نفر 100 گرم کیک در نظر می گیرند و اگر 20 نفر هستید باید دو کیلو کیک داشته باشید. پس جوری کیک سفارش ندهید که موقع تقسیم کردن به هر نفر یک ورقه کیک برسد. شاید مهمان هایتان شام کمتر خورده اند به امید کیک! حواستان باشد.

همسایه را دریابید

بالاخره دو ساعت سر و صدا داشته اید و همسایه های عزیز هم تحمل کرده اند. پس برای آنکه از صبر و حوصله شان تشکر کرده باشید، برای آنها هم کیک ببرید. حالا نه به اندازه همه افراد هر خانه، اما هر خانه یک برش را یادتان نرود. این مورد باید در خرید کیک لحاظ شود.

زمان را مدیریت کنید

اگر قرار است تولد بچه ها باشد، بی خود مراسم را طولانی نکنید و پروسه فوت کردن شمع و بریدن کیک را عقب نیندازید. چون تجربه نشان داده بچه ها بعد از ساعت 9 خوابشان می گیرد و بی اعصاب می شوند و قابلیت آن را دارند تا مجلس را نابود کنند. پس تا اخلاقشان خوب است و لبخند به لب دارند، ماجرا را فیصله بدهید.

تزیین کنید

حتی اگر یک دانه کاغذ رنگی و کشی دارید هم بزنید به دیوار! اصلا تولد بدون تزیین مثل زرشک پلوی بدون زرشک است و معنایی ندارد. برای بهتر شدن تزیینات یک گوشه از خانه را انتخاب کنید و آنجا را به عنوان محل جاری مراسم تزیین کنید تا در فیلم و عکس بهتر شود. وقتی جشن تمام شد، اگر بچه ها بودند بادکنک ها را بین شان تقسیم کنید. هرچند که معمولا بچه ها تا پایان جشن صبر نمی کنند و باید همان وسط کار بی خیال بادکنک ها بشوید.

خوش اخلاق باشید

همان طور که مهمان ها باید خوش اخلاق باشند شما هم باید لبخندتان را تا آخر مجلس حفظ کنید. حالا ممکن است این وسط دو تا استکان چای هم بریزد روی فرش یا مثلا بچه ها روی مبل راه بروند یا اینکه بچه ای به جای یکی، دو تا شکلات بردارد. اگر قرار است با این چیزها بداخلاق شوید، اصلا تولد نگیرید.

شام سبک آماده کنید

شاید برنامه تان این طوری بود که شام هم بدهید. در این مواقع چون معمولا کیک و شیرینی و میوه و شکلات و لبو و ذرت بوداده و این جور هله هوله ها هم هست، یک شام سبک آماده کنید که حتی المقدور نیاز به سفره انداختن هم نداشته باشد. در چنین مواردی یک ساندویچ کوچک خیلی به کارتان می آید.

هفته نامه همشهری جوان:





نوع مطلب : روانشناسی کودک، موسیقی و کودک، راه های پرورش خلاقیت در کودکان، 
برچسب ها : برنامه ریزی برای برگزاری تولد X تولد بچه ها، جشن تولد کودکان، جشن تولدگرفتن برای کودکان، مهمانی خارج از خانه، گمپ گلا گمپ گل گمپ گل، گمپ گل،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 19 مهر 1397 05:23 ب.ظ

Thanks. Ample data!

levitra 10 mg prezzo buy levitra 10mg levitra 20 mg bayer prezzo buy levitra 20 mg buy levitra online levitra online buy levitra generic cheap 20mg levitra generic levitra buy 10 mg levitra
شنبه 31 شهریور 1397 07:42 ب.ظ

With thanks! I appreciate this!
canadian pharmacy meds pharmacy near me pharmacy canada online prescriptions buy viagra online usa best canadian mail order pharmacies canadian pharmacy uk delivery canadian rx buy viagrow buy viagra usa canada pharmacies account
سه شنبه 27 شهریور 1397 06:01 ب.ظ

This is nicely put. .
cialis sale online how do cialis pills work enter site 20 mg cialis cost cialis bula cialis generico en mexico prescription doctor cialis low cost cialis 20mg cialis 20mg preis cf price cialis wal mart pharmacy buy cialis online cheapest
سه شنبه 13 شهریور 1397 10:55 ب.ظ

Nicely put. Thank you!
canada medication pharmacy buy vistagra usa pharmacy canada canadian discount pharmacies in canada canadian cialis canadian pharmacy meds trust pharmacy canada canadian pharmaceuticals stocks trust pharmacy of canada canada online pharmacy
سه شنبه 13 شهریور 1397 05:49 ق.ظ

Superb material. Thanks.
uk viagra online where to buy viagra on line can you buy viagra at walmart online purchase viagra buy viagra online paypal order viagra without prescription viagra generic online pharmacy buy viagra canada buying cheap viagra buy uk viagra
دوشنبه 12 شهریور 1397 04:03 ق.ظ

Nicely spoken truly. .
how does cialis work cialis preise schweiz cialis usa cost tadalafil cialis generico milano cialis online napol cialis for sale how to buy cialis online usa cialis alternative cialis generique
شنبه 27 مرداد 1397 09:19 ب.ظ
I need to to thank you for this very good read!! I absolutely loved every
bit of it. I have you book-marked to look at new
things you post…
سه شنبه 23 مرداد 1397 04:11 ق.ظ

Thanks. A good amount of write ups!

buy viagra 50mg uk online pharmacy viagra buy viagra china can you buy viagra at cvs how to order viagra online where to buy viagra without a prescription buy sildenafil citrate online viagra tablets buy online cheap viagra uk online viagra purchase
چهارشنبه 17 مرداد 1397 11:28 ق.ظ
Based on the I've seen thus far, Mail - Browser has already been shaping up to get the
must-have Gmail accessory of 2010. Gmail login screen gmail login different
user gmail login new account This filter will quickly realize all email messages that have
car stereo attachments. By now, you should have the ability to find
every one of the messages you wanted to get rid of by going for your "Trash" folder.
Gmail com login https://loginaid.org/ gmail login page A show that
Jackson has written, choreographed, directed and sings
in is his ‘Christmas in Graceland' which has played in various
venues over the metroplex and a lot recently showed in Hollywood with the Stella Adler Theatre.
دوشنبه 28 خرداد 1397 08:37 ق.ظ
O melhor Facebook
دوشنبه 28 خرداد 1397 06:22 ق.ظ
O melhor midias sociais
دوشنبه 28 خرداد 1397 05:54 ق.ظ
My brother recommended I might like this blog. He was totally right.

This post actually made my day. You can not imagine
simply how much time I had spent for this info! Thanks!
دوشنبه 21 خرداد 1397 10:09 ب.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of this site.
It's simple, yet effective. A lot of times it's hard to get that "perfect balance" between usability and appearance.
I must say that you've done a superb job with this.
In addition, the blog loads very quick for me on Firefox.
Excellent Blog!
دوشنبه 7 خرداد 1397 04:58 ق.ظ

Nicely voiced without a doubt. .
cialis australian price ou acheter du cialis pas cher ou trouver cialis sur le net estudios de cialis genricos generic cialis soft gels cialis australia org how do cialis pills work cialis mit grapefruitsaft estudios de cialis genricos cialis generique 5 mg
شنبه 29 اردیبهشت 1397 08:15 ب.ظ
Τhis is really interesting, You're a very skiⅼled blogger.
I have joined your rss feed аnd look orward to seeking more of your magnificent ρost.
Also, I've shared your website in my sociaⅼ
networks!
پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 06:42 ب.ظ
Below are the three best CNA training options in San Diego to aid you get started
cna 2 classes cna training classes cna night classes a
combined format of classroom lectures, laboratory training and clinical exposure was designed to emphasize the five principles of nursing
care - safety, privacy, dignity, independence and communication. Some of the most popular venues for CNA classes in Tampa include:
Free cna classes near me https://cnaclasses.us.com/ cna classes in michigan medical staffing
network can be an equal opportunity employer.
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 10:17 ب.ظ
In a review in the past month, I are finding advertisers showing messaging on landing pages from Google ads that complies while using new restrictions (APR
rates no higher than 36 percent and minimum repayment period of sixty days).

Milford, who is over a fixed income, which has a ledger of his loans.
Always do not forget that as difficult as reducing may seem in the short run, the financial choices
we make today affect our financial and private well-being inside the future.

payday loans online no credit check instant approval Half the people surveyed by Pew researchers said they took out the credit to pay your regular bills.
Starting this year, for several years, like a consumer protection advocate, I fought for my client and over 400 other Montana victims
of egregious payday cash advances. Payday loans happen to be
regulated by the patchwork of state laws complicated by online lenders who try to circumvent any
oversight.
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 01:51 ب.ظ
The correct code needed to write on Craigslist will feature the heading
"HTML" as well similar; click within the code and press the "CTRL" and "C" keys simultaneously to duplicate the code.

However, you will discover some common threads
inside their language that may help a. search all craigslist Craigslist is a
free of charge and efficient substitute for sites that charge to publish
your resume. If you would like to advertise a career posting, it is possible to do that
at the same time.
شنبه 22 اردیبهشت 1397 03:17 ب.ظ
We actually had twice the total amount needed and expect many in the same individuals to sign again. But nevertheless, you end the
year using a loss of $3,000. This would essentially help teachers or
veterans find alternative funding instead of pay day loans.
payday loan places near me Sharing-economy services ensure it is faster and easier for people to reap the benefits of productive efficiencies for your betterment of
both providers and users. This Bloomberg BNA report is available on standing order, which
ensures you will all obtain the latest edition. You
don't have to look hard to find stories of people who took out payday advances and got burned terribly.
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 05:59 ق.ظ

You actually reported this fantastically!
cialis tablets for sale cialis et insomni cialis venta a domicilio are there generic cialis buy cialis online nz cialis per paypa cialis super kamagra buy cialis female cialis no prescription generic cialis pill online
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 12:22 ق.ظ
Hurrah, that's wһat I ᴡas seeking for, what a stuff! exjsting һere at this web site, thɑnks admin of this web page.
جمعه 7 اردیبهشت 1397 08:43 ب.ظ

Kudos! Useful information!
generic cialis in vietnam cialis with 2 days delivery cialis patent expiration cialis therapie achat cialis en suisse cipla cialis online generic cialis 20mg tablets cialis pills boards buy cialis online cheapest only best offers 100mg cialis
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 08:41 ق.ظ

Thank you, I like this!
buy sildenafil tablets online prescription for viagra buy viagra online with paypal sildenafil tablets online can you buy viagra at walgreens is sildenafil generic buy viagra at online pharmacy uk is it legal to buy viagra buy brand viagra online without prescription
دوشنبه 27 فروردین 1397 01:13 ب.ظ
Nuveen Asset Management LLC now owns 8,555 shares in the company's stock worth $1,078,000 after purchasing an additional 307 shares in the last quarter.
Wells fargo advantage funds login wells fargo advisors login wells fargo login in At the conclusion of August 2016, the share
price was ready $51. From the perspective of the willingness and power to directly reward shareholders to the risks they take
by owning stock, Wells Fargo wins. Wells fargo login [url="https://loginto.us.com/"]wells fargo log
in[/url] wells fargo hsa login Negative brand perceptions increased from
15 percent to 52 percent.
شنبه 18 فروردین 1397 12:21 ق.ظ

With thanks. An abundance of forum posts!

cialis purchasing cialis 100mg suppliers cialis pas cher paris cialis prices how much does a cialis cost cialis generico in farmacia we recommend cialis info cipla cialis online order a sample of cialis tesco price cialis
جمعه 3 فروردین 1397 10:26 ب.ظ

Thanks a lot! Good stuff.
cialis daily new zealand free cialis only best offers cialis use we recommend cialis best buy prices for cialis 50mg cialis pills price each prices on cialis 10 mg buy cialis online legal precios cialis peru generic cialis soft gels
دوشنبه 28 اسفند 1396 04:08 ق.ظ

You said it adequately..
cialis kaufen cialis efficacit we recommend cialis best buy cialis generisches kanada cialis rezeptfrei sterreich cialis italia gratis buy cialis online nz buy cialis sample pack opinioni cialis generico cialis rckenschmerzen
پنجشنبه 10 اسفند 1396 09:02 ب.ظ
پست بسیار خوبی است من فقط بر وبلاگ شما تکان دادم و آرزو داشتم بگویم که واقعا از مطالب وبلاگ شما لذت بردم.
در هر صورت من به اشتراک شما اشتراک می کنم و امیدوارم که شما خیلی زود نوشتید!
یکشنبه 6 اسفند 1396 04:17 ب.ظ
وای که عجیب بود من فقط یک نظر بسیار طولانی نوشتم اما پس از کلیک روی ارسال نظر من ظاهر نشد.
Grrrr... خوب من این همه چیز را دوباره نوشتن نمی کنم. به هر حال، فقط می خواستم
می گویند وبلاگ فوق العاده است!
چهارشنبه 27 دی 1396 10:20 ب.ظ
مثل تو ذهنم را یاد می گیرم شما ظاهرا می دانید
خیلی تقریبا این، مانند شما کتاب را در آن یا چیزی نوشتید.
من احساس می کنم که شما فقط می توانید با چند درصد انجام دهید تا پیام کمی را به خانه بسپارید، اما بجای آن، این وبلاگ فوق العاده است.
خواندن عالی قطعا برگشتم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


موسیقی کودک گمپ گل

مدیر وبلاگ : محمد آنت
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Open Directory Project at dmoz.org
ابزار تلگرام