تبلیغات
موسیقی کودک گمپ گل - هوش کودک خود را افزایش دهید
 
موسیقی کودک گمپ گل
چهارشنبه 4 فروردین 1395 :: نویسنده : محمد آنت
با 5 روش ساده هوش کودک خود را افزایش دهید9هیچ کودک و هیچ والدینی از این که باهوش باشد بدش نمی آید. اما خود کودک نمی تواند به تنهایی توانایی ذهنی خود را شکوفا سازد و نقش والدین در افزایش هوش کودک بسیار مهم است. در این مطلب برای تقویت هوش کودکتان به شما 5 روش بسیار جالب معرفی می کنیم .

 

 
امنیت شالوده یادگیری است

 

مغز همیشه به دنبال امنیت است و اگر احساس امنیت نکند نمی تواند چیزی را یاد بگیرد. به همین دلیل، بسیار مهم است که به کودک خود احساس امنیت ببخشید.

 

تماس پوست با پوست می تواند به دریافت احساس امنیت در کودک کمک کند. همین طور نگاه چشم در چشم، ماساژ دادن کودک، حرف زدن با و پوشاندن لباس به تن او نیز همین نتیجه را در بر دارند.

 

 

هنگامی که کودک شما تازه متولد شده، شما با بی خوابی در جنگ هستید، از اجتماع دور افتاده اید و وظایف جدیدی روی شانه های شما سنگینی می کند، ایجاد احساس امنیت در کودک بیشتر از هر زمان دیگر اهمیت دارد. اما داشتن یک رابطه قوی با شریک زندگی خود نیز یکی از بهترین راه ها برای دادن احساس امنیت به کودک است.

 

می توانید همه کارهای ریز و درشتی که باید در طول روز انجام شوند را روی کاغذ بنویسید و با همسر خود به توافق برسید که چگونه آنها را میان خود تقسیم و از یکدیگر حمایت کنید.

 

اگر در مقابل کودک خود با هم مشاجره کردید، خیلی نگران نباشید زیرا برای هر کسی ممکن است پیش بیاید. فقط سعی کنید آشتی خود را نیز در جلوی کودک انجام دهید تا دوباره احساس امنیت را به کودک خود بازگردانید. شاید نوزاد متوجه کلمات شما نشود اما به خوبی می تواند احساساتی که میان شما و همسرتان وجود دارد را درک کند.

 

 

همه روز را با صدای بلند داستان بخوانید

 

کارشناسان تاکید دارند که در طول روز با کودک خود زیاد حرف بزنید. مغز، سیستمی است که همیشه به دنبال الگوها و نمونه محور است. بنابراین، هر چه نمونه های کلامی بیشتری را بشنود، بسیار سریع تر حرف زدن را خواهد آموخت. به همین دلیل، توصیه می شود تا می توانید در طول روز با کودک خود صحبت و برای او داستان بخوانید. اصولا ما همه افکار خود را به زبان نمی آوریم، اما با بیان آنها و تبدیل این اطلاعات به اصوات می توانید باعث افزایش قدرت مغز کودک خود شوید.

 

اگر کودک در سه سالگی بسیار روان و واضح صحبت کند، یعنی حدود یک و نیم برابر بهره هوشی بیشتری نسبت به کودکانی دارد که اینگونه نیستند. همچنین در مدرسه نیز بسیار بهتر از دیگران توان خواندن، هجی کردن و نوشتن خواهند داشت.

 

چگونه می توان تخم این استعداد کلامی را در مغز کودک خود کاشت؟ سه راه وجود دارد: استفاده از کلمات زیاد، به کاربردن کلمات پیچیده و متنوع و همچنین چگونگی بیان کلمات.

 

وقتی در تمام روز با صدای بلند برای کودکتان داستان بخوانید، ناخودآگاه از انواع مختلف کلمات و واژه ها استفاده می کنید. همچنین، با استفاده از عبارت های توصیفی همچون «ماشین قرمز» یا «چای کاملا تلخ» در واقع به کلماتی که به کودک خود می آموزید، رنگ و بوی جمله می بخشید.

 

لحن صدای شما نیز اهمیت بسیاری دارد. وقتی کلمات خود را می کشید و با لحن بچه گانه با کودک صحبت می کنید، به طور ناخودآگاه به مغز کودک خود کمک می کنید تا زبان را بهتر بیاموزد زیرا می تواند تفاوت بین صداها را تشخیص دهد. لحن بیان کلمات به کودکان کمک می کند تا صداها را از هم تفکیک کنند و تقلید صداهای تیز برای آنها آسان تر است.

 

برخی از والدین چون کودک آنها هیچ صدایی از خود در نمی آورد، بسیار کم با او صحبت می کنند. اما برای خاطر کودکتان هم که شده تا می توانید با او صحبت کنید.

 

 

ارتباط چشمی برقرار کردن

 

از اینکه ساعت ها به طور مداوم به چشمان با نمک کودک خود نگاه کنید، لذت می برید؟ این کار را ادامه دهید. با این کار کمک شایانی به رشد مغز کودک خود می کنید.

 

محققان ثابت کرده اند نوزادان از سه یا چهار ماهگی حالت های مختلف چهره والدین خود را تشخیص می دهند. البته در همین حد باقی نمی مانند. در ۵ ماهگی، می توانند احساسات موجود در چهره فرد غریبه را نیز درک کنند. در ۷ تا ۹ ماهگی می توانند حالت های صورت میمون یا سگ را نیز تشخیص دهند.

 

 

احساس، نخستین چیزی است که کودک به واسطه آن با دیگران ارتباط برقرار می کند. توانایی تشخیص حالت های مختلف چهره اطرافیان، شالوده مهارت های ارتباطی غیر کلامی است. این مهارت کودک را برای کارگروهی بهتر، کمتر مبارزه کردن و ایجاد ارتباطات طولانی تر همچون بزرگسالان پرورش می دهد.

 

 

همیشه در «جعبه» بودن راکاهش دهید

 

کودکان بیشتر زمان خود را داخل «جعبه»های مختلف سپری می کنند. منظور از جعبه، کالسکه، صندلی ماشین و همه مواردی است که حرکات کودک را محدود می کنند.

 

بسیاری از کودکان بیشتر زمان وقت ها درون صندلی ماشین قرار دارند حتی اگر داخل اتومبیل نباشند. درست است که امنیت حرف اول را می زند، اما بهتر است تا حد امکان زمان محدود کردن حرکت کودک را کاهش دهید.

 

چرا؟ زیرا کودک باید بتواند به طور آزادانه به محرک های اطراف خود پاسخ دهد. برای این منظور نیز نیاز دارد تا آزادانه حرکت کند و جلو، پشت و اطراف آنها برود. آنها باید نشانه های مختلف در جلوی چشم و گوش خود و همچنین مواردی که باعث تحریک آنها شده است را دنبال کنند.

 

این نخستین مرحله از پرورش سیستم توجه و حواس جمعی کودک است. این کار، پایه گذار تمرکز و توجه کودک در دیگر مراحل زندگی است.

 

 

اشاره با انگشتان

 

تحقیقات ثابت کرده اند، اشاره کردن به اشیا هنگام بیان نام آنها باعث رشد سریع تر مهارت های کلامی در کودکان می شود.

 

در ابتدا، هنگامی که شما به چیزی اشاره می کنید، ممکن است کودک به شما نگاه کند. وقتی کمی بزرگ تر شد، احتمالا به انگشت اشاره شما هم نگاه خواهند کرد. در حدود ۹ ماهگی، بیشتر کودکان می آموزند که باید به نقطه ای نگاه کنند که شما اشاره می کنید.

 

 

 

در سن ۹ یا ده ماهگی، کودکان وسایل و اشیا را برای شما می آورند. این همکاری و تعامل دوطرفه را «توجه متقابل» می نامند. به این معنا که کودک می آموزد تا خارج از محدود ارتباطی شما دو نفر، در مورد چیزی یا کسی با شما ارتباط برقرار کند.

 

والدین چگونه این مهارت را پرورش می دهند؟ سعی کنید به طور مداوم به اشیا مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. شاید کودک کلمات شما را درک نکند اما به تدریج، ارتباط شما با او مختلط تر خواهد شد. یعنی غیر شما دو نفر مسایل دیگری نیز در این ارتباط دخیل خواهند بود.

 

به طور مثال، می توانید به باغ وحش بروید یا از باغ وحش های اسباب بازی استفاده کنید، به حیوانات مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. با این کار، رابطه اجتماعی کودک، قدرت تشخیص و درک او و مهارت های زبانی اش را پرورش خواهید داد.

نوع مطلب : روانشناسی کودک، راه های پرورش خلاقیت در کودکان، 
برچسب ها : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
لینک های مرتبط : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
پنجشنبه 24 مرداد 1398 02:36 ق.ظ
We stumbled over here from a different web address and thought
I may as well check things out. I like what I see so i am just following you.
Look forward to looking at your web page again.
چهارشنبه 23 مرداد 1398 07:58 ب.ظ
<a href="http://www.lamtalia.net/air-griffey-max-1-fl%C3%A5den-volt-butye">air griffey max 1 fl氓den volt</a> <a href="http://www.laydenrobinson.net/nike-kd-9-lilla-himmelbl%C3%A5-schuhea">nike kd 9 lilla himmelbl氓</a> <a href="http://www.learningwrapups.net/dam%C3%A4nner-nike-roshe-run-blum%C3%A4nner-wei%C3%9F-rosa-chaussuresa">dam盲nner nike roshe run blum盲nner wei脽 rosa</a> <a href="http://www.leclisse.net/nike-zoom-pegasus-32-grigio-argento-obuva">nike zoom pegasus 32 grigio argento</a> <a href="http://www.leddeckenleuchten.net/roshe-run-sort-and-hvid-code-butyd">roshe run sort and hvid code</a> <a href="http://www.ledgallery.net/adidas-copa-mundial-verde-lake-scarpec">adidas copa mundial verde lake</a>
hundsport http://www.hundsport.net/
چهارشنبه 23 مرداد 1398 07:57 ب.ظ
<a href="http://www.gtfa.net/air-jordan-4-matte-noir-obuvb">air jordan 4 matte noir</a> <a href="http://www.guyscakes.net/adidas-tubular-runner-marina-militare-pants-chaussuresc">adidas tubular runner marina militare pants</a> <a href="http://www.hamsun.net/nike-chaussures-skate-homme-sb-blazer-mid-lr-kurpesg">nike chaussures skate homme sb blazer mid lr</a> <a href="http://www.hauntmaven.net/nike-kobe-8-blu-camo-schuhea">nike kobe 8 blu camo</a> <a href="http://www.haysocial.net/nike-free-rn-commuter-2017-hombres-corriendo-zapato-butyf">nike free rn commuter 2017 hombres corriendo zapato</a> <a href="http://www.hollywoodfest.net/nike-air-max-2014-for-mujeres-kurpesd">nike air max 2014 for mujeres</a>
phoneed http://www.phoneed.net/
چهارشنبه 23 مرداد 1398 07:57 ب.ظ
<a href="http://www.mkdeltalandsgroup.net/air-max-tailwind-8-for-vente-uk-scarpee">air max tailwind 8 for vente uk</a> <a href="http://www.mlarchitects.net/nike-air-huarache-nm-blanco-plata-kurpesa">nike air huarache nm blanco plata</a> <a href="http://www.mobilesoccerclub.net/adidas-superstar-iridescent-negro-fabric-kurpesc">adidas superstar iridescent negro fabric</a> <a href="http://www.moonandcompany.net/air-jordan-super-fly-v-orange-vert-obuva">air jordan super fly v orange vert</a> <a href="http://www.mosesbodyshop.net/jordan-14-noir-and-argent-schuhef">jordan 14 noir and argent</a> <a href="http://www.mrmpageantgowns.net/lebron-soldier-10-think-rosado-elephant-chaussuresg">lebron soldier 10 think rosado elephant</a>
stephandjeff http://www.stephandjeff.net/
چهارشنبه 23 مرداد 1398 10:41 ق.ظ
Today, I went to the beach with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said
"You can hear the ocean if you put this to your ear." She put the
shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and
it pinched her ear. She never wants to go back!
LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!
پنجشنبه 10 مرداد 1398 08:12 ق.ظ
<a href="http://www.ankarasevgi.com/yumi-navy-butterfly-and-floral-sleeved-dress-dressh">yumi navy butterfly and floral sleeved dress</a> <a href="http://www.ipartybooths.com/blue-floral-occasion-dress-dressh">blue floral occasion dress</a> <a href="http://www.mcrocks.net/1940-s-floral-dresses-dressh">1940 s floral dresses</a> <a href="http://www.moombaki.net/lipsy-black-floral-print-dress-dressh">lipsy black floral print dress</a> <a href="http://www.dientedeperro.com/asos-petite-smokey-floral-peplum-dress-dressh">asos petite smokey floral peplum dress</a> <a href="http://www.medicalgenius.net/floral-dress-aline-dressh">floral dress aline</a>
stretchy mini floral dresses http://www.dixiepundit.com/stretchy-mini-floral-dresses-dressh
پنجشنبه 10 مرداد 1398 08:11 ق.ظ
<a href="http://www.kipgerechten.net/mens-floral-dress-shirts-dressh">mens floral dress shirts</a> <a href="http://www.plangivethank.com/flower-girl-dresses-white-and-navy-dressh">flower girl dresses white and navy</a> <a href="http://www.idreamtan.net/minnies-boutique-teal-floral-dress-dressh">minnies boutique teal floral dress</a> <a href="http://www.klapki.net/flower-dresses-girl-uk-dressh">flower dresses girl uk</a> <a href="http://www.shackofstones.com/white-and-yellow-floral-dress-dressh">white and yellow floral dress</a> <a href="http://www.sikisfilim.com/red-floral-prom-dress-dressh">red floral prom dress</a>
bardot green floral dress http://www.joegauntlett.com/bardot-green-floral-dress-dressh
پنجشنبه 10 مرداد 1398 06:27 ق.ظ
<a href="http://www.bairdauctions.net/flower-girl-dresses-ivory-and-navy-dressh">flower girl dresses ivory and navy</a> <a href="http://www.seusiteimobiliario.net/printed-dresses-cheap-dressh">printed dresses cheap</a> <a href="http://www.vitaminyemek.com/boohoo-plus-floral-dress-dressh">boohoo plus floral dress</a> <a href="http://www.anarevolori.com/macy-s-floor-length-floral-dress-dressh">macy s floor length floral dress</a> <a href="http://www.batmadrid.net/floral-dresses-spring-2016-dressh">floral dresses spring 2016</a> <a href="http://www.sharonbrown.net/floral-dress-for-races-dressh">floral dress for races</a>
cheap flower girl dresses perth http://www.mjdna.net/cheap-flower-girl-dresses-perth-dressh
پنجشنبه 10 مرداد 1398 06:27 ق.ظ
<a href="http://www.jenalgroup.com/floral-dress-with-collar-and-sleeves-dressh">floral dress with collar and sleeves</a> <a href="http://www.radiationism.com/flower-print-long-dresses-dressh">flower print long dresses</a> <a href="http://www.badacamshotel.com/debenhams-black-floral-prom-dress-dressh">debenhams black floral prom dress</a> <a href="http://www.chessarbiters.com/floral-lace-overlay-dress-forever-21-dressh">floral lace overlay dress forever 21</a> <a href="http://www.compressmyjs.com/white-floral-dress-india-dressh">white floral dress india</a> <a href="http://www.hamiltonbookkeeping.net/floral-print-dress-nordstrom-dressh">floral print dress nordstrom</a>
floral cocktail dresses by adrianna papell http://www.fishonwheels.net/floral-cocktail-dresses-by-adrianna-papell-dressh
پنجشنبه 10 مرداد 1398 06:27 ق.ظ
<a href="http://www.giaiphapdautu.com/long-floral-dresses-with-sleeves-dressh">long floral dresses with sleeves</a> <a href="http://www.nuovaideaviaggi.net/yellow-and-gray-floral-dress-dressh">yellow and gray floral dress</a> <a href="http://www.superseals.net/msk-plus-size-illusion-floral-dress-dressh">msk plus size illusion floral dress</a> <a href="http://www.objetpub.net/flower-dresses-for-women-casual-dressh">flower dresses for women casual</a> <a href="http://www.spreymax.com/floral-dress-pockets-dressh">floral dress pockets</a> <a href="http://www.svjusdreaming.net/floral-printed-dress-next-review-dressh">floral printed dress next review</a>
floral dress plus http://www.katieshelpinghand.net/floral-dress-plus-dressh
پنجشنبه 10 مرداد 1398 06:26 ق.ظ
<a href="http://www.dorothygrant.net/floral-dresses-in-the-philippines-dressh">floral dresses in the philippines</a> <a href="http://www.writingwithmedia.net/true-decadence-petite-floral-dress-dressh">true decadence petite floral dress</a> <a href="http://www.dotjewelers.net/topshop-boutique-silk-floral-dress-dressh">topshop boutique silk floral dress</a> <a href="http://www.yorktownpennysaver.net/vintage-90s-floral-dress-dressh">vintage 90s floral dress</a> <a href="http://www.drcooper.net/quotes-about-floral-dress-dressh">quotes about floral dress</a> <a href="http://www.yozushi.net/formal-floral-dresses-pinterest-dressh">formal floral dresses pinterest</a>
calvin klein white floral dress http://www.sofakolle.com/calvin-klein-white-floral-dress-dressh
چهارشنبه 9 مرداد 1398 08:29 ب.ظ
Thankfulness to my father who informed me concerning this web site, this blog is truly awesome.
جمعه 4 مرداد 1398 06:40 ق.ظ
This is a topic which is close to my heart...
Cheers! Where are your contact details though?
pof natalielise
چهارشنبه 2 مرداد 1398 07:37 ق.ظ
What's up Dear, are you genuinely visiting this website regularly, if so afterward you
will without doubt obtain nice know-how. natalielise pof
سه شنبه 18 تیر 1398 10:32 ق.ظ
Thank you for the good writeup. It in fact was a
amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you!
However, how can we communicate?
پنجشنبه 30 خرداد 1398 07:16 ب.ظ
<a href="http://www.associazioneagape.net/floral-dress-1930s-dressh">floral dress 1930s</a> <a href="http://www.regulationonline.net/flower-girl-dresses-online-vintage-dressh">flower girl dresses online vintage</a> <a href="http://www.susieqmovie.com/flower-dresses-minneapolis-mn-dressh">flower dresses minneapolis mn</a> <a href="http://www.atientertainment.net/floral-dress-0-3-months-dressh">floral dress 0-3 months</a> <a href="http://www.reporterviaggi.net/navy-floral-dress-for-wedding-dressh">navy floral dress for wedding</a> <a href="http://www.woistmeinhund.com/floral-skater-dress-india-dressh">floral skater dress india</a>
[url=http://www.accademiadeilincei.net/ann-taylor-floral-dress-dressh]ann taylor floral dress[/url]
پنجشنبه 30 خرداد 1398 07:16 ب.ظ
<a href="http://www.phaqtory.com/dotti-blue-floral-dress-dressh">dotti blue floral dress</a> <a href="http://www.warunonair.com/floral-print-dress-with-black-tights-dressh">floral print dress with black tights</a> <a href="http://www.cialislaw.com/jumpo-red-pink-and-white-floral-lace-dress-dressh">jumpo red pink and white floral lace dress</a> <a href="http://www.lpaulmatthews.com/floral-dress-images-dressh">floral dress images</a> <a href="http://www.minevival.net/long-chiffon-dress-with-floral-detail-and-beading-dressh">long chiffon dress with floral detail and beading</a> <a href="http://www.peeplesvalleyfire.net/floral-dresses-yellow-dressh">floral dresses yellow</a>
[url=http://www.kozmovip.com/sateen-floral-easter-dress-dressh]sateen floral easter dress[/url]
پنجشنبه 30 خرداد 1398 07:15 ب.ظ
<a href="http://www.imannequins.com/floral-dresses-worn-by-celebrities-dressh">floral dresses worn by celebrities</a> <a href="http://www.irentevent.com/plus-size-formal-floral-dress-dressh">plus size formal floral dress</a> <a href="http://www.stpetereads.com/ted-baker-pink-dress-2014-dressh">ted baker pink dress 2014</a> <a href="http://www.cometwifi.net/river-island-yellow-floral-maxi-dress-dressh">river island yellow floral maxi dress</a> <a href="http://www.cremontana.com/black-and-white-floral-dress-dressh">black and white floral dress</a> <a href="http://www.freerivalcasinos.net/black-sleeveless-v-neck-floral-dress-dressh">black sleeveless v neck floral dress</a>
[url=http://www.millsbulb.com/floral-evening-dresses-australia-dressh]floral evening dresses australia[/url]
چهارشنبه 29 خرداد 1398 06:23 ب.ظ
<a href="http://www.yummyfitmummy.com/can-i-wear-a-floral-dress-to-an-evening-wedding-dressh">can i wear a floral dress to an evening wedding</a> <a href="http://www.amitsrl.com/asos-curve-floral-skater-dress-dressh">asos curve floral skater dress</a> <a href="http://www.begichbaggage.com/vintage-flower-dresses-sims-4-dressh">vintage flower dresses sims 4</a> <a href="http://www.brickpopusa.com/floral-high-low-prom-dress-dressh">floral high low prom dress</a> <a href="http://www.guerotacos.com/lipsy-black-sheer-floral-dress-dressh">lipsy black sheer floral dress</a> <a href="http://www.pmatrading.com/red-floral-prom-dress-dressh">red floral prom dress</a>
navy and white floral skater dress http://www.rongifc.com/navy-and-white-floral-skater-dress-dressh
چهارشنبه 29 خرداد 1398 06:23 ب.ظ
<a href="http://www.laraguzova.com/purple-floral-cocktail-dress-dressh">purple floral cocktail dress</a> <a href="http://www.bermudabrands.com/missguided-floral-dress-blue-dressh">missguided floral dress blue</a> <a href="http://www.talonoutdoors.com/floral-vintage-dress-malaysia-dressh">floral vintage dress malaysia</a> <a href="http://www.waweventos.com/floral-me-girl-dress-up-dressh">floral me girl dress up</a> <a href="http://www.alarmselpaso.com/chiffon-floral-dress-pinterest-dressh">chiffon floral dress pinterest</a> <a href="http://www.ceritaboruto.com/floral-dress-with-belt-dressh">floral dress with belt</a>
floral dress boots http://www.serdarhan.com/floral-dress-boots-dressh
چهارشنبه 29 خرداد 1398 06:23 ب.ظ
<a href="http://www.synexiemobile.com/pink-floral-dress-black-tights-dressh">pink floral dress black tights</a> <a href="http://www.thedirtytaco.com/floral-light-blue-dress-dressh">floral light blue dress</a> <a href="http://www.versalazer.com/oasis-floral-dress-house-of-fraser-dressh">oasis floral dress house of fraser</a> <a href="http://www.wcleadership.com/white-flower-dresses-uk-dressh">white flower dresses uk</a> <a href="http://www.aksumat.com/yumi-cut-out-floral-dress-dressh">yumi cut out floral dress</a> <a href="http://www.aldervets.com/jarlo-floral-off-the-shoulder-dress-dressh">jarlo floral off the shoulder dress</a>
joules green floral dress http://www.wanderkarl.com/joules-green-floral-dress-dressh
چهارشنبه 29 خرداد 1398 06:22 ب.ظ
<a href="http://www.jacdelaye.com/how-to-wear-maxi-floral-dress-dressh">how to wear maxi floral dress</a> <a href="http://www.jaredfencing.com/zara-black-silk-dress-dressh">zara black silk dress</a> <a href="http://www.myglobalsms.com/black-and-orange-floral-dress-dressh">black and orange floral dress</a> <a href="http://www.onlyopenhomes.com/betsey-johnson-bell-sleeve-floral-dress-dressh">betsey johnson bell sleeve floral dress</a> <a href="http://www.ovnivape.com/floral-dress-red-dressh">floral dress red</a> <a href="http://www.philipelara.com/floral-dresses-missguided-dressh">floral dresses missguided</a>
baby gap floral dress http://www.roeschtires.com/baby-gap-floral-dress-dressh
شنبه 25 خرداد 1398 05:03 ق.ظ
Superb site you have here but I was wondering if you knew of any
community forums that cover the same topics talked about in this article?
I'd really love to be a part of group where I can get comments from other experienced people that share the same interest.
If you have any suggestions, please let me know. Appreciate it!
پنجشنبه 23 خرداد 1398 11:56 ق.ظ
I am in fact happy to glance at this weblog posts which carries lots
of useful information, thanks for providing these kinds of
statistics.
چهارشنبه 22 خرداد 1398 09:24 ب.ظ
Informative article, just what I wanted to find.
چهارشنبه 22 خرداد 1398 01:56 ق.ظ
For newest news you have to go to see the web and on internet
I found this website as a finest website for newest updates.
دوشنبه 20 خرداد 1398 09:50 ب.ظ
I really like what you guys are up too. This type of clever work and coverage!
Keep up the superb works guys I've included you guys to my blogroll.
یکشنبه 19 خرداد 1398 05:14 ب.ظ

Thanks for another wonderful article. Where else could anyone get that kind of info in such an ideal method of writing? I've a presentation subsequent week, and I'm on the look for such info.
سه شنبه 14 خرداد 1398 06:52 ق.ظ
<a href="http://www.danielletay.net/grey-and-red-floral-dress-dressh">grey and red floral dress</a> <a href="http://www.ventarium.net/rue-21-strapless-floral-dress-dressh">rue 21 strapless floral dress</a> <a href="http://www.dauin.net/floral-dress-with-sleeves-long-chiffon-dressh">floral dress with sleeves long chiffon</a> <a href="http://www.villacafaggio.net/floral-skater-dress-amazon-dressh">floral skater dress amazon</a> <a href="http://www.davesantos.net/flower-dresses-cotton-dressh">flower dresses cotton</a> <a href="http://www.vipervaporcheck.net/baby-flower-girl-dress-with-floral-bodice-dressh">baby flower girl dress with floral bodice</a>
floral dresses asos http://www.tokhasan.com/floral-dresses-asos-dressh
سه شنبه 14 خرداد 1398 06:51 ق.ظ
<a href="http://www.instanalo.com/floral-dress-for-girls-dressh">floral dress for girls</a> <a href="http://www.theriverumc.com/floral-flirtation-flared-dress-dressh">floral flirtation flared dress</a> <a href="http://www.emergexplanning.net/rock-your-baby-winter-magic-floral-dress-dressh">rock your baby winter magic floral dress</a> <a href="http://www.haysocial.net/floral-dress-asda-dressh">floral dress asda</a> <a href="http://www.olafhuth.com/marchesa-notte-short-floral-dress-dressh">marchesa notte short floral dress</a> <a href="http://www.pecanfirewood.com/floral-print-dresses-canada-dressh">floral print dresses canada</a>
aliexpress floral dress http://www.chotinaukri.com/aliexpress-floral-dress-dressh
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


موسیقی کودک گمپ گل

مدیر وبلاگ : محمد آنت
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Open Directory Project at dmoz.org
ابزار تلگرام